59. „Sałatka z fenkułem i cytrynową oliwą” – bezglutenowa kuchnia wegańska | Atelier Smaku

2 porcje
30 minut
59. „Sałatka z fenkułem i cytrynową oliwą” – bezglutenowa kuchnia wegańska | Atelier Smaku

Smak słonecznej Italii.

Dopiero co zaświeciło słońce, a my już nabraliśmy ochoty na coś świeżego, chrupiącego i wyjątkowo prostego. Małymi krokami zbliżamy się do sezonu sałatkowego. Wystarczy kilka świeżych składników, póki co jeszcze z importu oraz aromatyczna cytrynowa oliwa, do tego trochę dobrego, w naszym wypadku bezglutenowego pieczywa, najlepiej własnego wypieku i prawdziwa uczta gotowa!

Pamiętajcie, że możecie podzielić się przepisem z anglojęzycznymi przyjaciółmi dzięki tłumaczeniom od Translalab.

 

Obejrzyj przepis na Youtube!

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi sałatkami z naszej kuchni.

Kiedy nie masz czasu gotować, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Składniki

Składniki:

  • Kilka kromek chleba na grzanki
  • 1 fenkuł
  • 1 gruszka
  • 1 papryka czerwona
  • Sok z 1/2 cytryny
  • Kilka suszonych pomidorów w zalewie
  • Oliwa cytrynowa do smarowania grzanek i skropienia sałatki
  • Zmielony czarny pieprz do smaku
  • Sól do smaku

Sposób przygotowania

  1. Pokrojone w paski kromki razowego chleba smarujemy cytrynową oliwą i pieczemy w nastawionym na 120°C piekarniku przez ok. 20 minut.
  2. W trakcie pieczenia przygotowujemy sałatkę: kroimy fenkuł i gruszkę na podłużne części, wrzucamy je do miski i skrapiamy sokiem z cytryny.
  3. Następnie dorzucamy paprykę i suszone pomidory pokrojone w paski, mieszamy i wykładamy na talerze.
  4. Posypujemy solą i pieprzem, a następnie skrapiamy obficie cytrynową oliwą.
  5. Spożywamy najlepiej z jeszcze ciepłymi grzankami.
  6. Smacznego i na zdrowie!

Zapisz się
do newslettera

Otrzymaj ebooka
o wartości 25 zł za darmo!