Skip to content

O nas

IMG_6309-1

Jesteśmy małżeństwem artystów, łączącymi w życiu dwie pasje: projektowanie mody oraz tworzenie bezglutenowej kuchni wegańskiej – Atelier Smaku. Wspólnie kreujemy stylizacje oraz doznania smakowe od ponad 25 lat.  
 
W naszej pracy cenimy przede wszystkim kreatywność oraz kontakt z drugim człowiekiem. Każde spotkanie nas wzbogaca, a osobisty kontakt jest dla nas bardzo ważny. Dlatego też nie traktujemy niczego hurtowo, szyjemy i gotujemy na miarę.  
 
W ATELIER SMAKU łamiemy wszelkie stereotypy, tworząc popularne i tradycyjne potrawy z produktów wyłącznie wegańskich i bezglutenowych. Ograniczenia w diecie są dla nas jedynie pretekstem do dobrej zabawy, która pobudza naszą kreatywność i otwiera na nowe doświadczenia smakowe.  
 
Przyrządzamy potrawy pełne smaku i charakteru. Nie używając nabiału, jaj, mięsa i glutenu, dbamy również o komponowanie pełnowartościowych dań. Istotna jest dla nas także ich wysoka jakość, dlatego gotujemy tylko z naturalnych składników. 

Na co dzień w naszej pracowni kulinarnej tworzymy autorskie przepisy, które publikujemy na blogu, na kanale Youtube oraz w naszych książkach kulinarnych.  
Naszym kulinarnym doświadczeniem dzielimy się także organizując warsztaty stacjonarne, szkolenia online oraz goszcząc na zewnętrznych wydarzeniach i wykładach.  
Naszych dań można skosztować stacjonarnie w Bistro & Delikatesach w Gdyni oraz zamawiając w sklepie internetowym 
Okazjonalnie bywamy także z naszym foodtruckiem na poszczególnych wydarzeniach tematycznych. 
 
Na koncie naszego kulinarnego doświadczenia posiadamy:  
 
– 25 lat praktyki w gotowaniu i tworzeniu autorskich receptur  
 
– 520 nagranych filmów z przepisami na Youtube  
 
– ponad 11 000 przeszkolonych osób podczas warsztatów kulinarnych  
 
– 12 zrealizowanych serii pierwszego bezmięsnego telewizyjnego programu kulinarnego w Polsce na kanale Kuchnia +  
 
– 6 wydanych książek kucharskich, w tym jedna w wersji anglojęzycznej dostępna w UK, USA i Australii  
 
– teraz dołączyliśmy także do grona wydawców ebooków i kursów wideo  
 
W ATELIER MODY projektujemy i szyjemy na miarę, zapewniając naszym klientom profesjonalną opiekę oraz pomagając zrozumieć ich potrzeby. W Atelier gościmy indywidualnych klientów oraz realizujemy zlecenia dla większych grup. W swojej pracy bierzemy pod uwagę cechy fizyczne, takie jak wiek, figura i kolorystyka. Równie istotne są dla nas upodobania, charakter oraz rodzaj wykonywanej pracy. 
 
Szyjemy także stroje dla hostess, pracowników, kolekcje na zamówienie oraz kreacje na potrzeby spektakli teatralnych, filmu, telewizji i wideoklipów. Współpracujemy z profesjonalnymi fryzjerami, wizażystami i fotografami. 
Na przestrzeni lat tworzyliśmy dla wielu osób ze świata kultury, rozrywki i biznesu. Od kilku lat opiekujemy się wizerunkiem pracowników Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. 
 
Nieodłącznym elementem naszej modowej działalności jest także projektowanie kolekcji oraz organizowanie pokazów mody.