1 średni słoik
20 minut + 4 dni kiszenia
Ekspresowy sposób na kiszonki
Dziś uzupełniamy nasz dział z kiszonkami o coś bardzo kolorowego, prostego w przygotowaniu i naprawdę smacznego. Ta kiszonka jest naprawdę ciekawa i już po paru dniach nadaje się do jedzenia.
Dzielcie się przepisem w polskiej i angielskiej wersji przygotowanej przez Translalab.
Obejrzyj przepis na Youtube! 
Sprawdź koniecznie nasze przepisy na inne kiszonki.
Jeśli nie masz czasu lub ochoty na pieczenie lub gotowanie, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.
Składniki:
- 4 różyczki kalafiora
- 1 czerwona papryka
- 1 marchewka
- 4 kawałki kory cynamonu
- 8 goździków
- 1 łyżka soli
- 1 l wody przegotowanej lub filtrowanej
- 1/4 szklanki wody z kiszonych ogórków
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
- Kroimy paprykę w podłużne paski, a marchewkę obieramy i kroimy po długości w cienkie plastry. Różyczki kalafiora przecinamy na dwie lub cztery części, a następnie układamy warzywa w słoju dodając do nich przyprawy, starając się, aby warzywa były zaklinowane.
- Do wody dodajemy sól, mieszamy i zalewamy warzywa, na sam koniec dolewamy wodę po kiszeniu ogórków, aby szybciej powstała kiszonka.
- Jeżeli jest taka potrzeba, to dociskamy zawartość słoika spodeczkiem lub miseczką, a następnie przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce.
- Codziennie lekko poruszamy warzywa, aby lekko je odgazować.
- Po 4-5 dniach kiszonka jest gotowa do spożycia.
- Smacznego i na zdrowie!